Product Sold Out
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More| GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Transcend |
| Memory Type | 2 GB (8 x 128 MB) DDR2 DIMM |
| Memory Standard | DDR2-800/PC-6400 |
| Compatible Device | PC |
| Pins | 240-pin |
| Burst Length | 4, 8 |
| Buffered/Unbuffered | Unbuffered |
| Model ID | JM800QLU-2G |
| MEMORY | |
|---|---|
| Memory Clock | 400 MHz |
| Technology | DDR2 SDRAM Memory |
| CAS Latency | 4, 5, 6 |
| POWER | |
|---|---|
| Specified Voltage | 1.8 V |
| ADDITIONAL FEATURES | |
|---|---|
| Other Features | RoHS compliant product, On Die Termination, Serial presence detect with EEPROM |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.4500 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |