Product Sold Out
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CIf applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More
Key Feature | |
| Brand | : Asus |
Processor | |
| Processor | : Core i5 |
| Processor Generation | : 3rd Generation |
| Processor Brand | : Intel |
Memory | |
| System Memory | : 4 GB |
| System Memory Type | : DDR3 SDRAM |
Display | |
| Screen Type | : LED |
| Screen Size | : 15.6 inches(39.62 cm) |
| Laptop Type | : Laptop |
Platform | |
| Operating System | : DOS |
Graphic | |
| Graphic Memory | : 2 GB |
| Graphic Processor Brand | : Intel |
Storage | |
| Storage Capacity Range | : 501 GB -1 TB |
Input | |
| Pointer Device | : Touchpad (Gesture supported) |
| Web Camera | : Yes |
Ports/Slots | |
| HDMI Port | : Yes |
Machine Dimensions | |
| Weight | : 2.3 kg |
| Color | : Dark Brown |
Communication | |
| Bluetooth | : Yes |
Audio | |
| Speakers | : Yes |
Laptops Warranty | |
| Warranty Available | : Seller Warranty |
| Duration | : 6 Months |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.45335 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |