Zebronics ZEB-RC20B Type C + USB Charger with 20W / 18W PD3.0(PPS) Protocol DC 5V/9V/12V high Efficiency Wide Input Range Auto self Recovery Over Current and Short Circuit Protection(White)
Zebronics ZEB-RC20B Type C + USB Charger with 20W / 18W PD3.0(PPS) Protocol DC 5V/9V/12V high Efficiency Wide Input Range Auto self Recovery Over Current and Short Circuit Protection(White) Buy Zebronics ZEB-RC20B Type C + USB Charger with 20W / 18W PD3.0(PPS) Protocol DC 5V/9V/12V high Efficiency Wide Input Range Auto self Recovery Over Current and Short Circuit Protection(White) online at a discounted price from ShopClues.com. Shop Adapters & Chargers products @ Lowest Prices. Shop now! Enjoy Free Shipping & COD across India. EMI options available with Easy Return/Replacement Polices. Zebronics Product Id : 153186321
Inclusive of all taxes
English हिंदी
  • 1) Create account & Earn 500 CB+ instantly (New User)
  • 2) Get 100% Cashback as CB+ on all orders*
  • 3) Complete any COD order to earn CB/ CB+
  • 4) Win CB/CB+ as part of our Promotions.
Original Price
Applicable for All Users
Apply cluesbucks+ Use Coupon MYSHOPCLUES
Deal Price
*All discounts can be availed in the cart page
Extra CluesBucks+only on VIP Club. Join Now
1 offers Available for you
  • MYSHOPCLUES
    Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
item is available on 201301 Change
  • COD Available
  • Free Shipping
  • Delivered 2-5 Business Days
  • Easy Returns & Replacement
    If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
    Know More
  • Payment Options: (Credit Card , Debit Card , Net Banking , Wallets , COD)
Sold by :
brand's store
Firozabad , Uttar Pradesh
Visit Seller Store
Product Details:
Supports smartphones / Tablets with compatible fast charging protocol, USB / Type C to Type C cable | Type-C output rating - DC 5V 3A / 9V 2.22A / 12V 1.67A (20W max) | USB-A output rating - DC 5V 3A/ 9V 2A, 12V 1.5A (18W max) | Less ripples and Wide input range for efficient charging | Built in protections for Over current and short circuit, with Auto self recovery | Compact design for ease of use