Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹699 |
|
₹686 |
*All discounts can be availed in the cart page
This product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreDisplay Features | |
| Display Size | : 1.8 inches (4.57 cm) |
Memory & Storage Features | |
| Expandable Storage | : 8 GB |
General Features | |
| SIM Type | : Dual Sim |
| Form | : Bar |
| SIM Size | : |
| Keypad | : Yes, Alphanumeric |
Battery | |
| Removable Battery | : Yes |
| Battery Capacity (mAh) | : 800 mAh |
Multimedia | |
| FM | : Yes with Recording |
| Video Player | : Yes |
Other Phone Features | |
| Supported Languages | : Multiple Languages |
| Additional Features | : Torch |
Mobile & Tablets Warranty | |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
| Warranty Type | : Repair Only |
| Warranty Summary | : Through Service Centre Only |
| Device Warranty | : 1 Year |
| Box Accessories Warranty | : 6 Months |
In The Box | |
| Box Contents | : Handset, Battery, Charger, User Manual |
|
4.5cm(1.8)
|
|
BT
|
|
3.5mm Jack, Torch, Supports Hindi, English & Bangla Languages
|
|
1.3 Megapixels
|
|
Music Player, Video Player, Image Viewer, FM Radio
|
|
800 mAh
|
|
2G
|
|
Dual Sim Please Note: All the information we have taken from Zen Mobile website. We are only seller not manufacturer. We will dispatch Sealed Box to Buyer. Any manufacturing defect if occurred Please contact Zen Mobile Service Center in Your City.
This Product comes with manufacturing Warranty. |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.999 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |