Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹1,899 |
|
₹1,675 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreYou must be 18 or over to buy this product. This product must be used legally!
Al Fakher Herbal Molasses Non Tobacco Flavor For Hookah Herbal 1 Kilo Gram Or 4x250 Gram
No Tar
No Nicotine
No Tobacco
Features
Top class flavor
100% Nicotine Free
100% Genuine Al Fakher flavors
Components : Natural Plants, Molasses, Glycerin, Natural Flavors
Al Fakher hookah tobacco is one of the most well-known shisha brands in all the world.
They have been producing shisha tobacco since 1999
Key Feature | |
| Brand | : Al Fakher |
Hookah Speciifications | |
| Type | : Table |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Other |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Multicolor |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 15 cm |
| Breadth (in cm) | : 15 cm |
| Height (in cm) | : 15 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.2999 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |