Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹729 |
|
₹643 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreDescription
Fill your rooms with some colour and retro styling with these premium twin bell alarm clocks.
The small metal hammer between the twin bells creates a satisfying loud ringing alarm sound
Ideal as home décor for placement on your desktop, table, bedside or car.
Fast shipping from Kolkata!
Features
Instructions
Specifications
Clock Specifications | |
| No of Batteries | : 1 |
| Type of Battery | : AA |
Table Clock Specification | |
| Type | : Analog |
| Alarm | : Yes |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Metal |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Black, White |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 16 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 15 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.849 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |