Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹749 |
|
₹661 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreBeautiful clock alarm pieces are one of the low-cost ways for enhancing the decoration and beautification of any room. As decorative pieces, small table clock pieces can add to the artistic value and meaning to the of your house dcor scheme. There are a lot of avid clock collectors who are passionate about watches and take good effort to find for the perfect time piece to match the interior home decoration. Mostly, when used perceptively, small table clock for study table pieces canadd an attractive touch to your house decor. As these zoo zoo accessories clock alarm pieces are usually in expensive, you can also indulge yourself in having an assortment of these pretty pieces. You can set different table clock with alarm pieces to display different real-time zones of popular cities around the world. The clock alarm sound is sharp and shrill, such that the alarm clock high volume can easily wake the person up early in the morning even in a deep sound sleep.This small table clock with alarm is the perfect innovative gift ideas for the people of all ages. This zoo zoo accessories black clock for living room/kitchen table shelf can lend a fun look to your home decor needs. The smart representation of digits gives a distinct look even on the small table clock. The distinctive clock needles of the small table clock alarm makes it easy to spot the time on this creative gift pack. The clock is shown to be supported by a zoo zoo figure wearing a tie to give off a fun aspect to the clock table piece. The stand holder serves as a good support base and is easily detachable too. We have used high-grade plastic polish to give a smart look to this product. This clock table zoo zoo accessories as an innovative gift items, has the general clock features. This clock is portable as well, so it can be used as a small table clock for study table as well as small table clock for office.
Clock Specifications | |
| No of Batteries | : NA |
Table Clock Specification | |
| Type | : Analog |
| Alarm | : Yes |
Basic Features Specifications | |
| No of Pieces | : 1 |
| Material | : Plastic |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 12 cm |
| Breadth (in cm) | : 9 cm |
| Height (in cm) | : 24 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.749 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |