Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹399 |
|
₹352 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹199 | Max. Discount ₹1000 T&CIf applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreIt is believed that keeping a turtle takes wealth. Those who have money related problems will benefit from keeping Turtle. If someone has money related problems, then he should bring an octal turtle. By keeping the tortoise in the house, the age of the family is long. Along with many diseases remain away.
Key Feature | |
| Lifestyle | : Everyday Use |
| Brand | : Yantra |
Yantras Specifcations | |
| Gold Plated | : Yes |
| Framed | : No |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Metal |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Gold |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 10 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 1 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.1599 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | Astrosale A Unit Of Gurudev Jyotish & Rudraksha Kendra First Floor Sco 1, Sector 11 Panchkula ( HR ) |
| Packer's Name and Address | Astrosale A Unit Of Gurudev Jyotish & Rudraksha Kendra First Floor Sco 1, Sector 11 Panchkula ( HR ) |
| Marketer's name and Address | Astrosale A Unit Of Gurudev Jyotish & Rudraksha Kendra First Floor Sco 1, Sector 11 Panchkula ( HR ) |
| Importer's Name and Address | Astrosale A Unit Of Gurudev Jyotish & Rudraksha Kendra First Floor Sco 1, Sector 11 Panchkula ( HR ) |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |