Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹450 |
|
₹397 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreFeature:
Night light function so that you could see the clock at night clearly
Metal twin bell alarm clock
Almost mute scanning movement, just a little sound in the night, but will not disturb your rest.
Specification:
Color: Pink / Green / Blue / Red / Black / Light Purple (optional)
Dial diameter: 50mm
Height: 115m
Thickness: 45mm
Power supply: 1 x button battery (not included)
Package includes:
1 x Metal alarm clock
Key Feature | |
| Brand | : ganapatistore7777 |
Clock Specifications | |
| No of Batteries | : 1 |
Table Clock Specification | |
| Type | : Analog |
| Alarm | : Yes |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Metal |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Multicolor |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 5 cm |
| Breadth (in cm) | : 3 cm |
| Height (in cm) | : 8 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.0 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |