Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹159 |
|
₹156 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreThis set of 220 pieces of Fancy Leaf Shape Mirrors is perfect for various crafting projects. Each mirror measures 17x18 mm and comes in a 100 gm package. These mirrors are ideal for enhancing Lippan Art, fabric crafting, mandala designs, jewelry making, and other DIY crafts. The unique leaf shape provides an elegant and natural touch to your creative projects, making them stand out. Whether you're designing home decor, personalized gifts, or any other craft, these mirrors offer a reflective and stylish addition to your artwork.
Key Feature | |
| Model ID | : FANCY#G2#100GM |
| Part Number | : FANCY#G2#100GM |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Decorative Mirrors |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 3.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | FANCY SHAPE |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Packer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Marketer's name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Importer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |