Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹159 |
|
₹156 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreThis set of Mirror Glass Worldwide Fancy Leaf Shape Mirrors includes 420 pieces of 8x17 mm mirrors, weighing 100 grams. These small, elegant mirrors are perfect for enhancing your creative projects, whether you're working on Lippan Art, fabric crafting, mandala designs, jewelry making, or other DIY endeavors. The unique leaf shape adds a beautiful touch to your artwork, making it shine and stand out. These mirrors are easy to use and can be applied to a variety of materials for stunning, reflective effects. Ideal for both beginners and experienced crafters.
Key Feature | |
| Model ID | : FANCY#B3#100GM |
| Part Number | : FANCY#B3#100GM |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Decorative Mirrors |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 3.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | FANCY SHAPE |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Packer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Marketer's name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Importer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |