Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹159 |
|
₹156 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreUpgrade your artwork with MIRROR GLASS WORLDWIDE fancy shape silver mirror glass beads. These high-quality, reflective beads are perfect for art and craft, embroidery, and Lippan art projects. Each 100-gram pack includes 480 pieces of 13x7mm mirror beads, offering excellent coverage for detailed designs. Their precise cut and durable finish add elegance to any creation. Use them for wall décor, fabric embellishments, traditional Indian art, and festive decorations. These premium mirror beads bring a modern yet cultural touch to your designs. Create eye-catching, intricate patterns effortlessly with these stylish and versatile mirror glass beads!
Key Feature | |
| Model ID | : C7#100GM |
| Part Number | : C7#100GM |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Decorative Mirrors |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 3.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | FANCY SHAPE |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Packer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Marketer's name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Importer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |