Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹159 |
|
₹156 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreMIRROR GLASS WORLDWIDE Rectangle Mirrors in 12x24 mm size are an excellent choice for enhancing your creative projects. This pack contains 115 pieces, weighing 100 gm, designed to add a shimmering touch to Lippan art, mandala designs, fabric crafting, jewelry making, and various DIY crafts. These mirrors are made from premium-quality materials, ensuring a smooth, reflective surface for maximum brilliance. Lightweight and easy to handle, they are perfect for both professional artists and hobbyists.
Key Feature | |
| Model ID | : LS12#100GM |
| Part Number | : LS12#100GM |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Decorative Mirrors |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 3.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | Rectangular Mirror |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Packer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Marketer's name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Importer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |