Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹159 |
|
₹156 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreThe MIRROR GLASS WORLDWIDE Silver Diamond Shape Mirror set is perfect for adding a touch of elegance to your creative projects. Each mirror measures 7x10 mm, making them ideal for Lippan art, fabric embellishments, mandala designs, and jewelry making. The set includes 1130 pieces, weighing a total of 100 gm, providing ample quantity for various applications. Made from high-quality glass, these mirrors have a polished surface and smooth edges for safe and easy use. Lightweight and versatile, they can be effortlessly applied with glue or adhesive, adding brilliance and charm to your artistic creations.
Key Feature | |
| Model ID | : K7#100GM |
| Part Number | : K7#100GM |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Decorative Mirrors |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 3.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | Diamond mirror |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Packer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Marketer's name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Importer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |