Product Sold Out
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹199 | Max. Discount ₹1000 T&CIf applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreExperience the charm of Raksha Bandhan with our meticulously handcrafted Rakhi, created by the best artisans with love and adorned with exquisite details. Package Contain: Rakhi, Roli, Chawal & Greeting Cards.
Key Feature | |
| Brand | : Antiq World |
Basic Features Specifications | |
| No of Pieces | : 2 |
| Material | : Other |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Red |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 10 cm |
| Breadth (in cm) | : 2 cm |
| Height (in cm) | : 10 cm |
40Dimension and weight (After packaging) | |
| Item Package Length | : |
| Item Package Width | : |
| Item Package Height | : |
| Item Package Weight | : |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.1908 |
| Common or Generic Name | Rakhi |
| Net Contents / Net Quantity | 2 |
| Manufacturer's Name and Address | Antiqworld |
| Packer's Name and Address | Antiqworld |
| Marketer's name and Address | NA |
| Importer's Name and Address | NA |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |