Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹3,499 |
|
₹3,087 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More
| Brand | Philips |
| Model | BT4200/94 |
| Model Year | 2016 |
| Item Weight | 181 g |
| Product Dimensions | 6.3 x 6.3 x 8.2 cm |
| Item model number | BT4200/94 |
| Speaker Connectivity | wireless |
| Wattage | 10 Watts |
| Battery Average Life | 3 Hours |
| Batteries Included | No |
| Supports Bluetooth Technology | Yes |
Speaker Features | |
| Additional Features | : Only Aux Support |
| Battery Capacity | : 2000 - 3999 mAh |
| Output Power | : 2-5 W |
Key Feature | |
| Brand | : Philips |
Mobile & Tablets Accessories Warranty | |
| Warranty Type | : Manufacturer Warranty |
| Warranty Duration | : 1 Year |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.3499 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |