Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹279 |
|
₹246 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreKey Feature | |
| Brand | : Zaena |
| Part Number | : ZB-Potash Rich-2-100 |
Fertilizers Specifications | |
| Organic | : Yes |
Soil Specifications | |
| Soil Type | : Plant Hormone |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Other |
| No. of Pieces in the box | : 2 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Black |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 10 cm |
| Breadth (in cm) | : 8 cm |
| Height (in cm) | : 16 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.478 |
| Common or Generic Name | Potash |
| Net Contents / Net Quantity | 2 |
| Manufacturer's Name and Address | Zaena Bio, Tamil Nadu |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |