Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹299 |
|
₹264 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreNothing compares to the small bongs made of glass, especially when it’s by R3 Wholesale. This round base beaker bong is designed in borosilicate glass for top quality and toughness, as expected. It’s fairly portable, for a 4-inch bong. With a slit right into its wide base is an 8-arm tree percolator with impressive power, considering its size. As if that’s not enough, this glass bong also features a downstem diffuser and 10mm funnel slider bowl. No wonder it’s one of best sellers!
Key Feature | |
| Brand | : R3 |
| Model ID | : RB125_Yellow |
Hookah Speciifications | |
| Type | : Table |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Yellow |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 6 cm |
| Breadth (in cm) | : 6 cm |
| Height (in cm) | : 13 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.850 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |