Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹749 |
|
₹661 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹199 | Max. Discount ₹1000 T&CIf applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreOur brands believes to provide the good quality products to our customer so that customer will get satisfaction as they want. Our first priority is to provide the maximum satisfaction to our customers.We are making product with good quality raw material so that we can fulfill our customer needs. If the shivling is worshipped without the jaldhara it attracts negative energies.Never use a steel stand for the abhishek of lord shiva. Shiv ling is kept on jaladhari at home or offices.Being the leaders in the industry, we offer brass jaladhari to our highly valued customers.It is used in home temples and is highly appreciated for its anti corrosive property and long life.This jaladhari is manufactured and designed using latest technology machines .They are highly durable and are being offered at the best rates in the market. Advantages:light weight easy to use affordable.
Key Feature | |
| Brand | : Kesar Zems |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Brass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Gold |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 10 cm |
| Breadth (in cm) | : 7.5 cm |
| Height (in cm) | : 5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.999 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |