Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹559 |
|
₹493 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreBob Marley King size Xl rolling papers are made for excellence and are a celebration to the raasta culture. These toabocco smoking papers are made in Spain with advance technology to give the user a taste of quality. Made with pure hemp these king size cigarette rolling papers are ultra thin slim and burns evenly. All natural and organic these rolling papers makes the perfect roll and leaves no odour or after taste. These are "Tree-Free" and are made with great respect to the nature. White and translucent, smoking on these rolling papers gives a great feel. Make of excellence these organic hemp papers are official Bob Marley papers and they comes with random picture of the music icon and raasta legend Bob Marley. Each book cover comes with a picture of the legend either smiling or performing. Because of its classic and beautiful packaging its a great feeling to carry these smoking papers too. These king size cigarette smoking papers are 100% natural and comes with a natural rubber gummed strip to give the user a perfect hold on rolling the perfect roll. The slow burning and even burning of these paper give more time to the user to enjoy. As one of the most popular rolling papers we recommend to use Bob Marley king size rolling paper rouch/roach for a great and enjoyable experience and on the go. Each book of Bob Marley Pure Hemp rolling paper has 33 leaves / sheets . Best rolled with ocb rouch, these cigarette smoking papers are white translucent and are ultra thin slim. These rolling papers are best for rolling your herb , these are "tree-free". These rolling smoking cigarette papers are specially made to curate the raasta lovers taste who loves to roll it, fill it & smoke it.100% natuaral organic and biodegradable.
Key Feature | |
| Lifestyle | : Everyday Use |
| Brand | : Ocb |
| Model ID | : kpbob-s5 |
| Part Number | : kpbob-s5 |
Hookah Speciifications | |
| Type | |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Paper |
| No of Pieces | : 5 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : White |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 12 cm |
| Breadth (in cm) | : 10 cm |
| Height (in cm) | : 8 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.1498 |
| Common or Generic Name | kush kulture |
| Net Contents / Net Quantity | 5 |
| Manufacturer's Name and Address | 756, pocket E, Mayur Vihar Phase 2, East Delhi, Delhi, 110091 |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |