Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹350 |
|
₹343 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreThe image provided is the actual picture of the product LABOGENS Plastic Measuring Cylinder Capacity : 500 ml
Key Feature | |
| Brand | : Labogens |
| Model ID | : LG0011A |
| Part Number | : LG0011A |
Fertilizers Specifications | |
| Organic | : No |
Soil Specifications | |
| Soil Type | : Sea Weed Extract |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Plastic |
| No. of Pieces in the box | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : White |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 1 cm |
| Breadth (in cm) | : 0.1 cm |
| Height (in cm) | : 1.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.400 |
| Common or Generic Name | LABOGENS FINE CHEM INDUSTRY |
| Net Contents / Net Quantity | 500ML |
| Manufacturer's Name and Address | ST NO 1, GROUND FLOOR, GOUTAM NAGAR , NR SHIFALI INTERNATIONAL SCHOOL |
| Packer's Name and Address | LABOGENS |
| Marketer's name and Address | LABOGENS FINE CHEM INDUSTRY |
| Importer's Name and Address | LABOGENS |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |