Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹159 |
|
₹156 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreThis set of Mirror Glass Worldwide Fancy Leaf Shape Mirrors contains 440 pieces, each measuring 13x15 mm, with a total weight of 100 grams. These elegant mirrors are perfect for a wide range of creative projects, including Lippan Art, fabric crafting, mandala designs, jewelry making, and other DIY projects. The unique leaf shape and reflective surface add an attractive and sophisticated touch to your artwork. These mirrors are easy to use and versatile, making them a great addition to any craft kit for both beginners and experienced crafters.
Key Feature | |
| Model ID | : FANCY#C2#100GM |
| Part Number | : FANCY#C2#100GM |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Decorative Mirrors |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 3.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | FANCY SHAPE |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Packer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Marketer's name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Importer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |