Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹159 |
|
₹156 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreThis set of 135 pieces of Fancy Leaf Shape Mirrors is an excellent choice for various crafting projects. Each mirror measures 23x24 mm and is packaged in a lightweight 100 gm pack. These mirrors are perfect for Lippan Art, fabric crafting, mandala designs, jewelry making, and other DIY projects. The larger leaf shape adds a sophisticated and natural element to your artistic creations. Whether designing home decor, personalized gifts, or intricate artwork, these mirrors provide a reflective and elegant touch to enhance your crafts.
Key Feature | |
| Model ID | : FANCY#G4#100GM |
| Part Number | : FANCY#G4#100GM |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Decorative Mirrors |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 3.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | FANCY SHAPE |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Packer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Marketer's name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Importer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |