Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹159 |
|
₹156 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreThese Fancy Leaf Shape Mirrors from Mirror Glass Worldwide are a perfect addition to your creative projects. Measuring 7x13 mm, the 740 pieces in this 100 gm pack are designed for precision and elegance. Their unique leaf shape enhances the beauty of Lippan art, fabric crafting, mandala designs, jewelry making, and various DIY projects. Crafted with high-quality reflective glass, these mirrors are durable, lightweight, and versatile. They are perfect for adding a sophisticated touch to your artistic creations. Use them to transform your projects into stunning works of art.
Key Feature | |
| Model ID | : FANCY#B1#100GM |
| Part Number | : FANCY#B1#100GM |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Decorative Mirrors |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 3.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | FANCY SHAPE |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Packer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Marketer's name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Importer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |