Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹159 |
|
₹156 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreThese Fancy Leaf Shape Mirrors from Mirror Glass Worldwide are designed to elevate your crafting and artistic projects. Measuring 8x15 mm, this pack contains 480 mirrors weighing 100 gm, ideal for various creative endeavors. The unique leaf shape adds an elegant and distinctive charm to Lippan art, fabric crafting, mandala designs, jewelry making, and other DIY projects. Made from premium-quality reflective glass, these mirrors are durable and lightweight, making them easy to work with. Perfect for enhancing your designs, these mirrors bring brilliance and sophistication to your creations.
Key Feature | |
| Model ID | : FANCY#B2#100GM |
| Part Number | : FANCY#B2#100GM |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Decorative Mirrors |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 3.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | FANCY SHAPE |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Packer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Marketer's name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Importer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |