Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹159 |
|
₹156 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreEnhance your artwork with MIRROR GLASS WORLDWIDE fancy shape silver mirror glass beads. Perfect for art and craft, embroidery, and Lippan art, these high-quality, reflective beads add elegance to any design. Each 100-gram pack contains 280 pieces of 18x9mm mirror beads, making them ideal for creative projects. These durable, precisely cut mirrors bring a traditional and modern touch to your work. Use them to decorate wall art, clothing, home décor, and festive designs. Elevate your craft with these premium mirror glass beads and create stunning, eye-catching designs effortlessly!
Key Feature | |
| Model ID | : C9#100GM |
| Part Number | : C9#100GM |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Decorative Mirrors |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 3.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | FANCY SHAPE |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Packer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Marketer's name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Importer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |