Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹159 |
|
₹156 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreMIRROR GLASS WORLDWIDE presents fancy-shaped silver mirror glass beads for art and craft, embroidery, and Lippan art. These high-quality beads measure 24*12mm, with 145 pieces in 100 grams. Their smooth and reflective surface enhances any creative project with elegance and shine. Perfect for Lippan art, fabric embellishments, and home décor, they are easy to use and highly durable. Whether you are a professional artist or a DIY enthusiast, these beads add a unique and stylish touch to your designs. Elevate your artwork with these stunning silver mirror beads, making your creations more attractive and eye-catching!
Key Feature | |
| Model ID | : H24#100GM |
| Part Number | : H24#100GM |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Decorative Mirrors |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 3.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | FANCY SHAPE |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Packer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Marketer's name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Importer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |