Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹159 |
|
₹156 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreThis set of 690 pieces of Fancy Slim Leaf Shape Mirrors is an excellent choice for enhancing your crafting and artistic projects. Each mirror measures 6x15 mm and is packed in a lightweight 100 gm package, making it easy to handle and store. These slim leaf-shaped mirrors are perfect for Lippan Art, fabric crafting, mandala designs, jewelry making, and various DIY projects. Their sleek design adds a decorative and elegant touch, elevating the beauty of your creations. Ideal for both beginners and professionals, these mirrors provide a reflective and stylish element to complete your projects.
Key Feature | |
| Model ID | : FANCY#N1#100GM |
| Part Number | : FANCY#N1#100GM |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Decorative Mirrors |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 3.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | FANCY SHAPE |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Packer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Marketer's name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Importer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |