Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹159 |
|
₹156 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreThis set of 450 pieces of Fancy Slim Leaf Shape Mirrors is perfect for adding a decorative touch to your crafting and artistic projects. Each mirror measures 7x17 mm and comes in a lightweight 100 gm package for convenient use and storage. These slim leaf-shaped mirrors are ideal for Lippan Art, fabric crafting, mandala designs, jewelry making, and other DIY projects. The elegant shape enhances the aesthetic appeal of your creations, making them stand out. Whether you're a beginner or an experienced artisan, these mirrors are a great addition to your crafting supplies.
Key Feature | |
| Model ID | : FANCY#N2#100GM |
| Part Number | : FANCY#N2#100GM |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Decorative Mirrors |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 3.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | FANCY SHAPE |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Packer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Marketer's name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Importer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |