Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹159 |
|
₹156 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreMIRROR GLASS WORLDWIDE Rectangle Mirrors in 5x10 mm size are designed to enhance your crafting projects with elegance and charm. This pack of 800 pieces, weighing 100 gm, is perfect for Lippan art, fabric crafting, mandala designs, jewelry making, and various DIY crafts. Crafted from high-quality materials, these mirrors feature a smooth, reflective surface that adds brilliance to your creations. Lightweight and easy to use, they are suitable for both beginners and experienced crafters, providing endless creative possibilities.
Key Feature | |
| Model ID | : LS5#100GM |
| Part Number | : LS5#100GM |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Decorative Mirrors |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 3.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | Rectangular Mirror |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Packer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Marketer's name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Importer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |