Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹159 |
|
₹156 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreMIRROR GLASS WORLDWIDE Rectangle Mirrors in 6x18 mm dimensions are designed to add sparkle and sophistication to your creative ventures. This set includes 325 pieces, weighing 100 gm, making them suitable for Lippan art, fabric crafting, mandala designs, jewelry making, and other DIY projects. Crafted with precision, these mirrors have a smooth, highly reflective surface that enhances the beauty of any artwork. Lightweight and easy to handle, they are perfect for adding intricate details to your creations, whether you’re a hobbyist or a professional.
Key Feature | |
| Model ID | : LS6*18#100GM |
| Part Number | : LS6*18#100GM |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Decorative Mirrors |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 3.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | Rectangular Mirror |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Packer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Marketer's name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Importer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |