Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹159 |
|
₹156 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreMIRROR GLASS WORLDWIDE Rectangle Mirrors in 8x24 mm dimensions are a versatile addition to your creative toolbox. This pack includes 185 pieces, weighing 100 gm, perfect for enhancing Lippan art, mandala designs, fabric crafts, jewelry making, and other DIY projects. These mirrors are crafted from premium materials to provide a smooth, reflective surface that adds sparkle and elegance to any artwork. Lightweight and easy to handle, they are ideal for professionals and crafting enthusiasts alike.
Key Feature | |
| Model ID | : LS8*24#100GM |
| Part Number | : LS8*24#100GM |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Decorative Mirrors |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 3.5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | Rectangular Mirror |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Packer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Marketer's name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Importer's Name and Address | MIRROR GLASS WORLDWIDE |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |