Product Sold Out
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CIf applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreReal Copper Coin / Ancient Copper Coin / Pure Copper Pooja Coin - 5 Pcs
copper coins should be placed in pooja/puja temple, office and home.
The sattvik frequencies of deities are then transferred to other components of puja. Therefore copper is considered an auspicious metal.The metal copper has the electromagnetic energy that is called the Life Force (Prana Shakti).
Key Feature | |
| Brand | : Other Manufacturer |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Other |
| No of Pieces | : 5 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Brown |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 6 cm |
| Breadth (in cm) | : 4 cm |
| Height (in cm) | : 8 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.399 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |