Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹349 |
|
₹343 |
*All discounts can be availed in the cart page
This product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More
Sunboard: we are Specialist for all sign stickers, We use only high quality materials that sticks to just about any smooth clean surfaces.
· Flexible Rigid Light Weight Dust Proof
· Cold Resistant Water Resistant Thermal Resistant
· Pre-printed on 3 mm thick foam board
· Comes pre-mounted with a strong adhesive backing (thin, sturdy double-sided industrial tape)
· high Quality Vinyl Printing Material With Glossy or Matt Lamination and pasted on 3 mm Foam Sheet with Back side Two Sided Adhesive tape so easy to installation at clean Surface
Key Feature | |
| Lifestyle | : Everyday Use |
| Brand | : SURMUL |
| Model ID | : 3 Set 6x12-S2 |
| Part Number | : 1 |
Wall Decor Specification | |
| Theme | : Quotes |
| Removeable | : Yes |
| Reusable | : No |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Vinyl |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Multicolor |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 31 cm |
| Breadth (in cm) | : 1 cm |
| Height (in cm) | : 41 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.699 |
| Common or Generic Name | Sunboard |
| Net Contents / Net Quantity | 3 |
| Manufacturer's Name and Address | J-434/A, JAITPUR EXTN. PART-1, BADARPUR, South Delhi, Delhi, 110044 |
| Packer's Name and Address | J-434/A, JAITPUR EXTN. PART-1, BADARPUR, South Delhi, Delhi, 110044 |
| Marketer's name and Address | J-434/A, JAITPUR EXTN. PART-1, BADARPUR, South Delhi, Delhi, 110044 |
| Importer's Name and Address | J-434/A, JAITPUR EXTN. PART-1, BADARPUR, South Delhi, Delhi, 110044 |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |