Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹199 |
|
₹176 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CIf applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreNaag-Nagin Joda (Snake Pair) Is Represents The Power Of Growth, Prosperity, Intelligence And Longevity. Naag-Nagin Joda (Snake Pair) Is Very Useful For Remaining Evil Effects And Protects You From Such Harmful Evil Eye. This Is Used For Kaal Sarpa Puja. This Naag-Nagin Joda Is Also Placed In The Vastu Pooja At The Time Of Starting Construction Because Supports Long Life Of The Building Naag-nagin In Joda (Snake Pair) Can Also Help People Who Have Kaal Sarp Dosha. Naag-Nagin Ka Joda Is Very Effective In Eradicating Negative Effects And Protecting You From Harmful Evil Eyes.
Key Feature | |
| Brand | : Other |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Silver |
| No of Pieces | : 2 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Silver |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 4 cm |
| Breadth (in cm) | : 1.5 cm |
| Height (in cm) | : 3 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | Naag-Nagin Joda ( Snake Pair ) |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | R.J Enterprises, Kirti Nagar, Gali No - 6 Dhandera, Roorkee, Dist. Haridwar (Uttrakhand) |
| Packer's Name and Address | astrosale First Floor Sco 1 Sector 11 Panchkula ( HR ) |
| Marketer's name and Address | R.J Enterprises, Kirti Nagar, Gali No - 6 Dhandera, Roorkee, Dist. Haridwar (Uttrakhand) |
| Importer's Name and Address | astrosale First Floor Sco 1 Sector 11 Panchkula ( HR ) |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |