Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹299 |
|
₹264 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreA cute looking Digital LCD Clock which has a soft blue backlight just click the light button at the bottom backlight will glow Main Feature: LCD clock with calendar,digital thermometer LED backlight color: Blue Alarm with music,and snooze function Chronograph countdown time Music play Birthday reminding in birthday song Power: 3 x 1.5V AAA battery Exquisite appearance Great gadget for home Specification: Product Weight: 70g Package Weight: 107g Product Size: 12.5*6.7*5.5cm Package Size: 13.0*6.0*7.0cm Package: 1 x LCD Digital Clock 1 x User Manual
Clock Specifications | |
| No of Batteries | : 3 |
Table Clock Specification | |
| Type | : Digital |
| Alarm | : Yes |
Basic Features Specifications | |
| No of Pieces | : 1 |
| Material | : Plastic |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 10 cm |
| Breadth (in cm) | : 5 cm |
| Height (in cm) | : 10 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.999 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |