Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹399 |
|
₹392 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreBring peace, positivity, and elegance to your space with the Tiny Shiny Buddha Metal Statue Figurine with Colorful Stones & Agarbatti Holder. Beautifully handcrafted, this statue features intricate detailing with vibrant stones, symbolizing serenity and spiritual harmony. Designed with an inbuilt agarbatti holder, it adds divine fragrance to your pooja room, living room, or meditation corner. Perfect as a thoughtful gift for housewarmings, festivals, or spiritual occasions, this Buddha figurine enhances décor while spreading calmness. Its durable metal construction ensures lasting beauty, while the artistic design makes it a unique centerpiece. Elevate your home with this auspicious and decorative Buddha statue.
Key Feature | |
| Brand | : Tiny Shiny |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Metal |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Multicolor |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 3 cm |
| Breadth (in cm) | : 3.2 cm |
| Height (in cm) | : 5 cm |
40Dimension and weight (After packaging) | |
| Package Length Unit | : Centimetres |
| Package Width Unit | : Centimetres |
| Package Height Unit | : Centimetres |
| Package Weight Unit | : Grams |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.899 |
| Common or Generic Name | Buddha Metal Statue igurine |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | Tiny Shiny,Alwar(Raj.) |
| Packer's Name and Address | Tiny Shiny,Alwar(Raj.) |
| Marketer's name and Address | Tiny Shiny,Alwar(Raj.) |
| Importer's Name and Address | Tiny Shiny,Alwar(Raj.) |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |