Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹310 |
|
₹304 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreElevate your pooja rituals with the ViNishq Traditional German Silver Haldi Kumkum Kankawat. Featuring intricately designed multicolor acrylic bases and elegant German silver holders, this set includes two beautifully crafted katoris for haldi, kumkum, sindoor, roli, chawal, or tilak. Lightweight yet durable, it adds a timeless touch to weddings, festivals, and spiritual ceremonies. A perfect return gift, it also doubles as a stunning dcor piece for your pooja room or home, bringing blessings and style into every celebration.
Key Feature | |
| Brand | : Other |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Silver |
| No of Pieces | : 2 |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 10 cm |
| Breadth (in cm) | : 2 cm |
| Height (in cm) | : 10 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | POOJA THALI |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | NA |
| Packer's Name and Address | NA |
| Marketer's name and Address | NA |
| Importer's Name and Address | NA |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |