Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹199 |
|
₹196 |
*All discounts can be availed in the cart page
This product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreVringra Loban agarbatti's Made in a traditional way. These agarbatti sticks contain natural ingredients such as herbs, spices, aromatic oils, wood powder, etc. vringra incense Sticks contain zero Charcoal, a long-lasting fragrance to relax your mind. Loban agarbatti is Ideal for creating a calming atmosphere at the home, office and perfect for Pooja, Hawan.
Key Feature | |
| Brand | : VRINGRA |
Fragrances Specifications | |
| Fragrance | : Other |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Wood |
| No of Pieces | : 100 |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 6 cm |
| Breadth (in cm) | : 6 cm |
| Height (in cm) | : 20 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.295 |
| Common or Generic Name | Loban Agarbatti |
| Net Contents / Net Quantity | 200gm |
| Manufacturer's Name and Address | Mamta Industries |
| Packer's Name and Address | Saisir Global Technologies Pvt Ltd |
| Marketer's name and Address | Saisir Global Technologies Pvt Ltd |
| Importer's Name and Address | Saisir Global Technologies Pvt Ltd |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |