Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹389 |
|
₹343 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreWooden Handmade Tobacco Tar-Proof Briar Smoking Pipe Cigar Cigarette Holder Hookah Weed Pipe Cigarette Pipe Reusable
Description:
This smoking pipe is made of wood and high quality food grade ABS plastic and carved with some polka dot patterns. Its cigarette holder adopts food grade material and carved detached from the pipe with a classical design and easy to hold, it’s a wonderful choice for the smokers and a wonderful gift for Colleague / Friends / Relatives / Neighbor / Smoker.
Features:
Brand new and high quality.
Compact and ergonomic design.
Not contain any harmful objects.
Stylish wooden cigarette and tobacco pipe.
Durable and can be used repeatedly for a long time.
Comes with 2 spare rings and cleaning tool.
The rubber ring can prevent smoke and tar from leaking.
Can Large range filtering tobacco tar, reducing tar and nicotine harm to human body.
Material: wood and high quality food grade ABS plastic (the mouthpiece of the pipe is made of high quality plastic).
It is a wonderful gift for Colleague / Friends / Relatives / Neighbor / Smoker.
Color: As shown in the picture.
Size: 14cm x 4.7cm x 3.8cm.
Package Included:
1 x Tobacco Smoking Pipe. + 2 x Rubber Ring. + 1 x Cleaning Tool.
Notes:
1. Due to the difference between different monitors, the pictures may not reflect the actual color of the item.
2. Compare the detail sizes with yours, please allow slight difference due to manual measurement.
15 days money back warranty + 30 days replacement warranty against defective product only.
Key Feature | |
| Brand | : Others |
| Model ID | : U-SMKPIP-XA(01) |
| Part Number | : 588SMKPIP-XA(01)888 |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Wood |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Red |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 14 cm |
| Breadth (in cm) | : 4 cm |
| Height (in cm) | : 3 cm |
IndiMarket | |
| IndiMarket Art | : Lac |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.1599 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |