Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹499 |
|
₹441 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreWE brings to you this smart and cute table clock with an alarm feature that doesn't take much space and makes a great piece of decor at home or office. Glass Front Clocks - Clear and calibrations are well printed on the clock, easy-to-Use analog alarm clock. Loud Melody Alarm - Alarm starts and stays at loud, good helper for those kids/teens who has trouble waking up and heavy sleeper. Simple to Use Alarm Clock - movement ensures time accuracy, without thinking about power goes out and wires.Wake up yourself with this adorable and unique alarm clock. Perfect to be kept beside your child's bed or on study table. Convenient to be taken along while traveling. It has hour and minute hands. It has a Plastic body. It is a smart and trendy timepiece to enhance the look of your room.
Key Feature | |
| Brand | : ZEVORA |
Clock Specifications | |
| No of Batteries | : 1 |
Table Clock Specification | |
| Type | : Analog |
| Alarm | : Yes |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Plastic |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Red |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 9 cm |
| Breadth (in cm) | : 5 cm |
| Height (in cm) | : 5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.799 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |