Product Sold Out
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CIf applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More| Model | OLC-204 |
| Clock Size | 543 mm x 333 mm x 40 mm |
| Picture Size | 375 mm x 280 mm |
| Digit Size | Hour, Minute - 1" Day, Date, Month, Year, Temp - 0.8" |
| Battery Backup | Remembers time and other clock settings in case of power failure |
| Key Features | - AM/PM LED - Backlit picture - 12/24 Time format function |
Established in the year 1989, Ajanta Associates has emerged as one of the word's largest cock manufaturer. They have been providing a wide range of products catering to various segments like clocks, telephones, calculators, timepieces and other home appliances at very competitive rates.
Key Feature | |
| Brand | : Ajanta |
| Model ID | : OLC-204 |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.2380 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |