Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹349 |
|
₹308 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹199 | Max. Discount ₹1000 T&CIf applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MorePackage Content- Gift Combo With Teddy, Flowers And Gold Plated Red Rose ( 2 Item ) Lasting Gift : Made of high quality materials, this artificial rose is designed to maintain its beauty for years to come making it a thoughtful gift that keeps on giving. Elegant Packaging : The rose flower is presented in an elegant gift box perfect for gifting, along with a matching fabric carry bag for storage and display. Express Your Love: With its golden shine and resemblance to a live rose, this artificial flower makes a romantic gift to convey your love and appreciation for that special someone. Mutipurpose : Wedding decoration, festival decoration, festival gifts and wedding party, valentine gift, valentines day gift, gift for girlfriend, boyfriend, husband, wife, friends, men, women, fiance, birthday, anniversary, gift for couple, miniature decor items, miniature gifts, home decor items for living room, long leg hanging dolls couple, romantic gifts, kissing couple showpiece, house warming gifts for new home, decorative items for home, wall decoration items
Key Feature | |
| Brand | : Other |
Flowers Specifications | |
| No of Flowers | : 1 |
| Vases Included | : No |
| Type | : artificial flower |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Plastic |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Red |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 7 cm |
| Breadth (in cm) | : 7 cm |
| Height (in cm) | : 5 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.499 |
| Common or Generic Name | Gift Box |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | NA |
| Packer's Name and Address | NA |
| Marketer's name and Address | NA |
| Importer's Name and Address | NA |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |