Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹495 |
|
₹437 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More
Wall Clock Size: 10x10 Inches ( 25 x 25cm)
Material: Dial is made of imported high quality acrylic Black hands are of imported metals, Gloss finish
Shape: Round
· Battery required: Yes AA battery
· Item Size: 25cm x 25cm
· Material: Plastic, Color: White
· Package Contents: 1 wall clock
· Big Numbers With Clear Visibility
· Suitable For Both Home And Office
· This Clock Looks Elegant And Will Be An Ideal To Complete The Look Of Your Living Room, Bedroom Or Any Other Room.
· Care instructions: Wipe clean with a damp cloth.
· From the Shraddha Quartz exclusively made Small wall clock for your home and business use. The clock works on a single battery and has a very good quality built and make the looks and ambiance of your home and office a worth looking at.
Key Feature | |
| Brand | : Shraddha |
| Model ID | : 1234 |
| Part Number | : 1234 |
Clock Specifications | |
| No of Batteries | : 1 |
| Type of Battery | : AA |
Wall Clock Specifications | |
| Type | : Analog |
| Dial Shape | : Round |
| Glass Top | : Yes |
| Size | : M (21-30 cm) |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Plastic |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Purple |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 25 cm |
| Breadth (in cm) | : 4 cm |
| Height (in cm) | : 25 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.495 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |